BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megsértődött az EB az OMV-re

2008. augusztus 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol stratégiáját igazolta az OMV visszalépése a felvásárlástól, a társaság viszont nem felelős azokért a károkért, amelyek a két céget érték a szerencsétlen eljárás során - jelentette ki Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója az osztrák Profil magazinnak adott interjújában, amit a MTI-Eco idézett. Megfelelően védekeztünk és sikerült megóvnunk részvényeseink érdekeit, bízom abban, hogy az OMV-vel, amely továbbra is téma marad Magyarországon, hiszen húsz százalékot meghaladó Mol-részesedéssel rendelkezik, sikerül majd olyan megoldást találnunk, ami mindkét fél megelégedésére szolgál - tette hozzá a magyar cég első embere.
A lap szerint a brüsszeli bizottság még némiképp meg is sértődött az OMV eljárása miatt, mert az osztrák cég hirtelen lépett vissza a Mol megvásárlásától. A hetilap szerint az EB elhárította magáról a felelősséget a fiaskó miatt, elvégre még semmilyen döntést nem hozott. Erre állítólag azért került sor, mert Brüsszelből állítólag olyan jelzések érkeztek, hogy a bizottságnak erős fenntartásai vannak az egyesülés versenypiaci kihatásaival szemben. A Mol szerint viszont a hatóság teljességgel korrekt és professzionális munkát végzett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet