BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előleget fizet a K&H új alapja

2008. augusztus 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megszokott fix plusz-sorozathoz képest némi újítást tartalmaz a K&H Alapkezelő új tőkevédett alapja, legalábbis ennél a bankcsoportnál új az, hogy az első év végén már kifizet a befektetőknek fix 11,11 százalékot (mintegy évi 3,6 százalékot), majd a harmadik végén további, a mögöttes részvénykosártól függő összeget. A K&H Előlegfizető részvénykosara egyébként az utóbbi idők különböző témákra - futball, környezettudatos cégek, élelmiszer, bankszektor - koncentráló sorozatai után most inkább vegyes felvágott. Ugyanis harminc különböző, egyenként 2-7 százalékos súlyú nemzetközi nagyvállalat részvényéből áll, a legtöbb közülük nyugat-európai és észak-amerikai, de mutatóban akad pár távol-keleti is. Szektorokat tekintve változatos a portfólió: élelmiszeripar, bankszektor, kereskedelem, távközlés, gyógyszeripar egyaránt van benne.
A befektetők a részvénykosár teljesítményéből a futamidő végén 70 százalékos arányban részesednek majd, a fix plusz-sorozat tagjaitól eltérően azonban nincsen felülről korlátozott, maximális hozam. A jegyzés hétfőn kezdődött és szeptember 5-ig tart. Az Előlegfizetőhöz a bankcsoport akciós betéteket kínál, amelyeknél valamilyen módon szintén az évi 11,11 százalékos szám áll a középpontban.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet