Augusztus végéig ismét piaci mutatóhoz kötött, indexált kötvényeket kínál a Citibank, amelyeket ezúttal a hasonló nevű amerikai bankcsoport bocsát ki és garantál. A három devizában is vehető kötvények mögöttes indexe is Citi, azaz a Citi Country Select regionális allokációs index, melynek alapja egy, a pénzügyi csoport által kifejlesztett metodika. A világ 22 részvényindexe közül előre meghatározott mennyiségi mutatók alapján havonta kiválasztják az öt legjobbra értékelt ország indexét. A választás alapja 17 különböző gazdasági és pénzügyi mutató, köztük például olyanok is, mint elemzői várakozások változása, osztalékhozam, tőkearányos nyereség, piaci trendek és árbeli impulzusok. Az egyes mutatók súlya idővel változik, sőt a mutatók országonként is változnak, hogy - amint a bank írja - minden régióra vonatkozóan a leglényegesebb tényezőket vehessék figyelembe. Az index életszerűen működik, értékét csökkentik 1,25 százalék kezelési költséggel és az országtól függő átsúlyozási költségekkel, a képződő nyereséget pedig újra befektetik.
A kötvények forintban, euróban és dollárban is kaphatók, az index emelkedésének 100 százalékát fizetik, de legfeljebb 69,99, 39,99, illetve 39,99 százalékot (évi 19,35, illetve 11,87 százalék). Érdekesség, hogy ha a mutató értéke egyszer is átlépi ezeket a szinteket (vagyis eléri kezdőértéke 170, illetve 140 százalékát), akkor viszont a papírok nem fizetnek teljesítményrészesedést, helyette fix 47, 18, illetve 16 százalékos kamat jár. Ha pedig az index csökkenne a hároméves futamidő végére, és időközben sem éri el az említett plafonszinteket, akkor kamat nem jár. A hozamot csökkenti, hogy a bank ügyfeleinek 1-2 százalékos jutalékot számol fel a papírok eladásakor, devizától és összegtől függően.
