BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az idén piacra kerül a Varsói Tőzsde

2008. július 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

El is adja, meg nem is a Varsói Tőzsde többségét a lengyel állam - derült ki a varsói tőzsdén tegnap tartott sajtótájékoztatón, ahol részt vett a lengyel pénzügyminiszter és a külügyminiszter-helyettes is. A korábbi tervekkel ellentétben a privatizációra már nemcsak a részvények 49 százalékát ajánlanák fel, hanem az eladandó mennyiség valahol 60,57 és a 65,67 százalék között lesz. A privatizációra nyilvános és zártkörű értékesítéssel együtt kerülne sor, a tőzsde részvényeivel már a negyedik negyedévben kereskednének a parketten - mondta el Aleksander Grad pénzügyminiszter.
Ugyanakkor a nyilvános értékesítés keretében eladásra kerülő, 25-35 százaléknyi részvényt nem szavazó osztalékelsőbbségi részvényekké alakítanák, a maradék szavazó részvényekből 30,67-35,57 százalékot zárt körben a nagy nemzetközi pénzügyi befektetők számára kínálnának fel úgy, hogy a lengyel állam mindeközben megőrizze többségi szavazati jogát a közgyűléseken. Mindezeket megelőzően pedig várhatóan még egy osztalékfizetésre is sor kerül.
A Varsói Tőzsde ezzel úgy tűnik, megvalósítja azt, ami a magyar tőzsdének nem sikerült, a részvényei még az idén - a mostani menetrend szerint novemberben - saját parkettjére kerülhetnek és növelhetik a forgalmat. Ugyanakkor így egyelőre a felvásárlás veszélye sem nagyon fenyegeti a tőzsdét, a többségi állami tulajdon legalábbis ez ellen általában jó védelemnek bizonyul.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet