A legnagyobb pakisztáni tőzsdét rendőrkordonnal és félkatonai erőkkel kellett védelem alá venni azt követően, hogy a befektetők elkeseredettségükben megrohanták az épületet. A karachi irányadó index több mint két hete megállás nélkül esik, 15 napos zuhanása közel 20 év óta a leghosszabb. Nem csoda, ha az elkeseredett befektetők százai megelégelve a veszteségeket, egy emberként hagyták el az épületet, köveket ragadtak és dühös dobálásba kezdtek, sűrűn emlegetve a tőzsdefelügyeletet is.
Az irányadó Karachi-100 index a nap végére 10 212,92 pontra esett az április 18-ai 15 676,34 pontos rekord óta - írta a Bloomberg.
A tőzsdei kereskedelmet szabályozó testület a héten változtatott a korábbi kereskedési renden: eltörölték az addig érvényben lévő napi egyszázalékos biztonsági küszöböt, amelynél nagyobb mértékű árfolyamesés esetén korábban felfüggesztették az adott részvény kereskedelmét. A korlát eltörlésével szabadesésbe kezdtek az árfolyamok, több mint 4 százalékkal megtoldva a hónapok óta tartó 29 százalékos zuhanását.
Kauser Javed, a kisbefektetők érdekképviseleti szervezetének vezetője szerint a kisbefektetők a részvényárak teljes befagyasztását követelik. Szerinte az emberek már az összes eszközeiket eladták, és hamarosan az öngyilkosságok következnek, hiszen úgy látják, hogy a szabályozók csak a nagybefektetők és a brókerek érdekeit védik.
