BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Molt adott a Mol

2008. július 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újra visszakerültek kölcsönbe a Mol saját részvényei, a társaság az OTP-nek és az MFB Invest Zrt.-nek is visszaadta a korábban nála levő részvényeket. A papírokat eredetileg is kölcsönbe vevő két bank az osztalékfizetés fordulónapját közvetlenül megelőzően visszaadta azokat a társaságnak, ezáltal lehetővé vált, hogy azokra a Mol ne fizessen osztalékot, és az osztalékfizetésre meghatározott összesen 85 milliárd forintból minden osztalékra jogosult részvényes részvényenként 883 forintot vehessen fel.
A Mol, úgy tűnik, a kölcsönviszonyt továbbra is fenn akarja tartani. Ugyan a jogszabályváltozás miatt akár magánál is tarthatná a részvényeket, de ehelyett az OTP-nek újra kölcsönadott az eredeti mennyiséggel megegyező, 8 millió 757 ezer 362 darab részvényt. Az MFB-nek szintén az eredeti mennyiséget, a 4 millió 513 ezer 271 darabot adta újra oda. A társaságnál így megmaradó A sorozatú részvények száma 181 ezer egyszáz darab, emellett továbbra is van 578 darab C sorozatú papírja.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet