A román Transgaz után (Napi, 2008. július 2.) a horvát Plinacróval - a horvát gázszállító hálózatokat tulajdonló vállalattal - is szándéknyilatkozatot írt alá 2008. július 3-án Zágrábban a Mol tulajdonában lévő FGSZ Földgázszállító Zrt. a két ország vezetékhálózatainak összekötéséről. A megépítendő vezeték hazai szakasza 210, a horvátországi pedig 88 kilométer hosszú lesz, a tervek szerint 2011 közepén helyezik üzembe a Városföld-Slobodnica vonalon. A megállapodás aláírásával egyidejűleg a horvát áramkonszern, a Hrvatska Elektroprivreda (HEP) szándéknyilatkozatban rögzítette az FGSZ Zrt. és a Plinacro felé is, hogy szállíttatóként igénybe kívánja venni a megépülő vezetéket.
