BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátországgal is lesz gázösszeköttetés

2008. július 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román Transgaz után (Napi, 2008. július 2.) a horvát Plinacróval - a horvát gázszállító hálózatokat tulajdonló vállalattal - is szándéknyilatkozatot írt alá 2008. július 3-án Zágrábban a Mol tulajdonában lévő FGSZ Földgázszállító Zrt. a két ország vezetékhálózatainak összekötéséről. A megépítendő vezeték hazai szakasza 210, a horvátországi pedig 88 kilométer hosszú lesz, a tervek szerint 2011 közepén helyezik üzembe a Városföld-Slobodnica vonalon. A megállapodás aláírásával egyidejűleg a horvát áramkonszern, a Hrvatska Elektroprivreda (HEP) szándéknyilatkozatban rögzítette az FGSZ Zrt. és a Plinacro felé is, hogy szállíttatóként igénybe kívánja venni a megépülő vezetéket.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet