BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV beperelte a Molt

2008. július 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol tegnap hivatalosan is bejelentette, hogy az OMV megtámadta az áprilisi közgyűlés határozatait. A piac által már korábban is biztosra vett lépést az OMV valamennyi közgyűlési határozat hatályon kívül helyezése céljával tette. Az első tárgyalást a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma 2009. január 21-ére tűzte ki. A hírnek valószínűleg nemigen lesz piaci hatása, korábban sokan az osztalékfizetést féltették a kilátásba helyezett pertől, de a Mol tegnapi közleménye szerint nem valószínű, hogy ez elmaradna. A társaság ugyanis szintén tegnap jelentette be, hogy az OTP-től és az MFB-től visszakapott részvényeit a számláján jóváírták. Így összesen 13 millió 451 ezer 733 darab A és 578 B sorozatú részvénye van. A cég a saját részvényekre nem fizet osztalékot, így egy részvényre összesen 883,36 forint osztalék jut a kifizetésre kerülő 85 milliárdos összegből.
Az OMV egyébként eddig nem szerencsés a perekkel. A PSZÁF-fel szembeni perét első fokon elvesztette - jelentette tegnap az MTI. A pert azért indította az osztrák olajcég, mert a hivatal 25 millió forintra büntette meg piacbefolyásolás miatt, az emlékezetes 32 ezer forintos kváziajánlata miatt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet