BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ománi mezőt cserélt pakisztánira a Mol

2008. július 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol július 2-án megállapodást írt alá a Mari Gas Company Ltd-vel (MGCL), amelynek értelmében 40 százalékos részesedést szerzett az északnyugat-pakisztáni Karak szárazföldi kutatási blokkban, amelynek száz százalékban tulajdonosa és operátora az MGCL - közölte tegnap az olajtársaság. Ezzel egyidejűleg az MGCL 25 százalékos részesedést szerzett a Mol ománi 43B blokkjában. Az MGCL az egyik legnagyobb pakisztáni, tőzsdén jegyzett szénhidrogén-kutató és -termelő vállalat. A 2335 négyzetkilométeres Karak-blokk annak a Tal-blokknak a déli szomszédságában található, amelyben a Mol 1999 óta végez kiemelkedően sikeres kutatási tevékenységet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet