BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi volt a legügyesebb

2008. június 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig Hernádi Zsolt lehet a legbüszkébb Mol-menedzser, neki sikerült legolcsóbban Magnolia-kötvényt vásárolni. A Mol felső vezetői közül az elmúlt héten egyre többen vásároltak abból a speciális értékpapírból, aminek fő értékét az jelenti, hogy 2011-től 2016-ig átváltható lesz Mol-részvényre. A kötvényeket a menedzserek névérték közeli áron vásárolták, ebben Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója bizonyult a legügyesebbnek (bár lehet, hogy a nagy tétel miatt mennyiségi kedvezményt kapott...). Áldott Zoltán, a kutatás-termelés divízió igazgatója 2 kötvényt vett 100,5 százalékon, Horváth Ferenc termék-előállítási és kereskedelmi ügyvezető igazgató pedig 1 darabot 104 százalékon, Simola József társasági támogatási ügyvezető igazgató szintén 1 darabot 102,8 százalékon. A kötvényeket 100 ezer eurós címletekben forgalmazzák a luxemburgi tőzsdén, jelenleg 984,85 Mol-részvényre biztosítanak átváltási jogot legkorábban 2011. március 20-tól. A papírok egyébként közben 4 százalékos eurókamatot fizetnek és a 30 ezer forintos Mol-árfolyam idején 140 százalék feletti áron is forogtak. A mostani áruk viszont nem a legalacsonyabb, a márciusi mélypont idején valamivel száz százalék alatt is megvásárolhatók voltak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet