Az Európai Bizottság megküldte az OMV-nek a Mol-felvásárlási beadványával kapcsolatos ellenvetéseit, az úgynevezett statement of objections-t - tájékoztatta lapunkat az OMV. Ebben a dokumentumban a bizottság a felvásárlással kapcsolatos kifogásait sorolja fel, amelyeket az osztrák olajcégnek igencsak jól kéne hárítania, ha nem akarja, hogy elutasítsák a kérelmét. A dokumentum tartalmáról nem sokat lehet tudni, az ugyanis titkos, de a Napi információi szerint most inkább a Molnál örülnek, míg az OMV-nél töprengenek. A dokumentumban az EB feltérképezte azokat a területeket, amelyeket leginkább fontosnak talál vizsgálni. Ezek nem meglepő módon a feldolgozás-kereskedelem üzletágra vonatkoznak, a kutatás-termelés, a gázüzletág és a petrolkémia nem tartozik közéjük. Ezek után az OMV-n a sor, hogy a felvetett problémákra választ találjon és a bizottságot meggyőzze vagy olyan kötelezettséget vállaljon (például kúteladásokat, finomítóeladást stb), amelyet később, ha az ügylet megvalósul, be kell tartania.
A most rögzítendő vállalásokat viszont később az OMV vélhetően már nem módosíthatja (legalábbis nem egykönnyen), azokat egy esetleges ügyletnél már be kellene tartania. Ráadásul kommunikációs szempontból is sokat veszthetnek, ha később - a bizottság várhatóan szeptember 18-ig dönti el a kérdést - kiderülne, hogy a Mol által korábban hangoztatott aggályokban volt igazság (ami szerint az egyesült cégnek sok olyan pozíciót fel kellene adnia, ami most érték valamelyikük számára).
A Mol részéről érthető a csend ezzel kapcsolatban, hiszen ők csak ronthatnának a helyzetükön, ha bármilyen módon kommentálnák a dolgot - a nehéz feladat most az osztrák olajtársaságé.
