BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehet relaxálni a jelenlegi devizapiac mellett?

2008. június 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bevezették a tőzsdére az MKB Bank Relax 1. nevezetű kötvényének 556 millió forintos összértékű, június elején kibocsátott sorozatát, ezzel tovább nőtt azon kötvények száma, amelyek kamatozása a forint/euró árfolyamtól függ. Jelen esetben a kötvény évi 12 százalékos kamatot fizet azokon a napokon, amelyeken az euró 232 és 257 forint között tartózkodik, a többi napra viszont nem jár kamat (tehát ha az árfolyam rövid időre lép ki a sávból, az nem okoz jelentős kamatveszteséget).
A korábban kibocsátott számos hasonló papír tulajdonosai tegnap ismét izgulhattak, amikor az euró majdnem elérte a 240 forintos szintet, és egyes piaci szereplők ismét jóval e szint alatti árfolyamokat kezdtek emlegetni. E papíroknál 232-239 forintos eurónál van a vízválasztó (lásd táblázatunkat), és eddig nem fordult elő, hogy kiléptek volna sávjukból. Pillanatnyilag kicsi viszont annak a valószínűsége, hogy a tavaly júliusban a K&H Banknál euróban és dollárban kibocsátott, az euró/forint és dollár/forint árfolyamokhoz kötött kötvények termőre forduljanak, legalábbis a dolláros papírnál. Ezek ugyanis forintgyengülésre spekulálnak, akkor fizetnének kamatot, ha az idén július 23-i keresztárfolyamok meghaladják az egy évvel ezelőtti kiindulóértéket. (Ekkor a kamat a százalékos növekedés kétszerese lenne - de legfeljebb évi 8, illetve 12 százalék -, különben viszont nulla.) A kiindulóértékek a 246 forintos euró - ez két napja még megvolt -, illetve a 179,5 forintos dollár - ilyet viszont eléggé régen láttunk.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet