BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épülhetnek a Mol-CEZ erőművek

2008. június 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol és a CEZ által 50-50 százalékos tulajdoni hányaddal alapítani kívánt közös vállalat megkapta az összes szükséges versenyhivatali engedélyt - jelentette be a Mol tegnap. Az Európai Bizottság májusi jóváhagyása után most már az ukrán, a szerb és a bosznia-hercegovinai hatóságok is lehetővé tették a két cégnek közös vállalat alapítását. Ezzel a 2007 decemberében stratégiai szövetséget - amelyet a CEZ Mol-részesedésszerzése is megerősített - kötő két cég egyenlő arányban irányított közös vállalata megkezdheti a tervezett erőműprojektek megvalósítását. Első lépésként a Mol-csoport mind a pozsonyi, mind a százhalombattai finomítójának területén építenek egy-egy 800 megawattos gázerőművet (a mostani közlemény nem szól erről, de korábban közölték, hogy a pozsonyi finomító területén lévő régi erőművet is korszerűsítik, 160 megawatt kapacitásúra fejlesztik). A két 800 megawattos, kombinált ciklusú erőmű beruházási értéke mintegy 1,4 milliárd euró lesz. A hír vélhetően pozitív mind a két cég számára, de a piaci várakozásokba már korábban beépült, így nem valószínű, hogy különösebben befolyásolná az árfolyamot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet