Májusban ritka módon a zártkörű és az egyéb kategóriákon kívül az összes befektetésialap-kategória vagyona csökkent - derül ki az alapkezelők szervezetének statisztikájából. Öt százalék körüli volt a kötvényalapok és a részvényalapok zsugorodása, de a legnépszerűbb, bankbetétszerű pénzpiaci alapok is több mint két százalékot veszítettek. Összesen több mint 60 milliárd forintot vittek el a befektetők, az árfolyamváltozásokon sem keletkezett számottevő nyereség.
