BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elképzelhető a Mol és az INA közötti részvényügylet

2008. június 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar Mol és a horvát INA közötti kapcsolat még szorosabbá tételének egyik lehetősége lenne a két olajtársaság részvényeinek cseréje, amiről a múlt héten Ivo Sanader kormányfő beszélt egy nyilatkozatában - közölte hétfőn az MTI érdeklődésére a horvát kormány szóvivője, Zlatko Mehun. Ennek megvalósításáról azonban a Mol és az INA vezetőinek kell tárgyalnia. A két cég közötti részvénycsere kapcsán felvetődött, hogy az osztrák OMV is vevőként jelentkezik az INA további értékpapírjainak megvásárlására, de Zlatko Mehun az erre vonatkozó kérdésre annyit közölt: az OMV szándékait nem ismerik. Hozzátette ugyanakkor, hogy szívesen vennék a Mol pozíciójának erősödését, hiszen a magyar olajtársaság stratégiai partnere az INA.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet