BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fenntartja profittervét a Synergon

2008. május 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amíg az informatika területén tevékenykedem, addig az első negyedéves beszámoló ismertetése biztosan nem tartozik majd a kedvenc elfoglaltságaim közé, a szektorban ugyanis ez az időszak a leggyengébb, az első három hónap jellemzően az előző évi projektek lezárásáról szól - kezdte tegnapi sajtótájékoztatóját Lazarovits Márk, a Synergon vezérigazgatója. S bár a cég 440 millió forint feletti üzemi veszteséggel zárta a negyedévet, elkeseredettségre nincsen ok, a rendelésállományból úgy látjuk, a csoport képes lesz a tavalyi 450 milliós eredményt jelentősen felülmúlni, s elérhető a korábban prognosztizált egymilliárd forintos üzemi profit - tette hozzá. Az eredményben a fordulatra - akárcsak tavaly - az utolsó három hónapig várni kell, a következő két negyedév során a részvényeseknek be kell érniük annyival, hogy nem nő tovább a veszteség.
A Synergon nem tervez további intenzív költségcsökkentési programot, meglátásuk szerint nem ilyen módon kell növelni a nyereséget. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem figyelünk oda a kiadásainkra, a hatékony működésre - mondta a vezérigazgató. Úgy ítélik meg, hogy a jelenlegi árfolyamon érdemes gyarapítani a vállalkozás sajátrészvény-állományát, ezért amíg a kurzus ezen a szinten tartózkodik, várhatók bejelentések további vásárlásokról - mondta el a Napi kérdésére a vezérigazgató.
Amint az várható volt, a 750 milliós adózott veszteségről szóló beszámolóra meredek zuhanással reagált a részvény, a hétfőn még 1200 forinton záró Synergonnal reggel 1100 forinton indult meg a kereskedés, zárásra azonban 1150 forintra nőtt az árfolyam.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet