BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól indítottak az áramszolgáltatók

2008. május 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Émász 2,851, az Elmű 4,741 milliárd forintos adózott eredményt ért el az idei első negyedévben - derült ki a két áramszolgáltató vezetőségi beszámolójából. A nagyobbik társaság majdnem pontosan 70 milliárd forintos árbevétel és 553 milliós pénzügyi veszteség mellett 5,781 milliárdos üzleti eredményt ért el. Az Émásznál ugyanezek a számok 29,8 milliárdos árbevételt és mindössze 100 milliós pénzügyi veszteséget mutatnak, a szokásos vállalkozási eredmény 3,4 milliárd forint lett.
A számok a cégek egyedi mérlegén alapulnak (nem tartalmazzák az elosztói tevékenység eredményét), így nem vagy csak alig hasonlíthatók össze a korábbi gyorsjelentések vagy az éves jelentés számaival. Legfőképpen azért, mert a tevékenységek kötelező szétválasztása miatt a társaságok tavalyi számai sem a valós teljesítményeket tükrözik. Mindazonáltal úgy tűnik, hogy a cégek számára az idei év nem indult rosszul. Természetesen a fenti adatok nem tartalmazzák az MVM Zrt. által múlt héten bejelentett 3 százalékos áramáremelést, ami nyilvánvalóan negatívan hat majd az éves teljesítményre és így az osztalékra is. Ezt azonban még a féléves jelentésből sem fogjuk teljes mértékben látni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet