BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OMV-Mol csörte a bíróság előtt

2008. május 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Első fokon elutasította az OMV-nek a Mol ellen benyújtott keresetét a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma keddi tárgyalásán. Az osztrák cég december 3-án indított pert azért, mert szerinte a magyar cég alapszabálya három ponton is ellentétes a magyar joggal - írta az MTI-Eco. Az egyik a magyar állam által tulajdonolt aranyrészvény intézménye, amely vétójogot biztosít az államnak az alapszabályban szereplő 10 százalékos szavazati korlát eltörlésének kérdésében. A másik a 10 százalékos szavazati korlát diszkriminatív jellege, mivel az nem alkalmazandó a magyar államra. A harmadik azon alapszabályi korlátozás, amely szerint egyszerre csak korlátozott számú igazgatósági tag hívható vissza. A bírói döntés lényege, hogy az első két pont esetében a perbeli, 2007-es közgyűlésen nem született olyan módosítás, amelyet a felperes által hivatkozott jogszabályok alapján vizsgálni lehetne. Az igazgatósági tagok esetében már nem ez a helyzet, ám ebben az esetben a felperes nem a megfelelő jogszabályra, a polgári törvénykönyvre hivatkozott, hanem például a gazdasági társaságokról szóló jogszabályra. A bíróság arra is kötelezte a felperest, hogy bruttó 50 ezer forint perköltséget fizessen meg az alperesnek. A Mol az MTI érdeklődésére közölte, egyetért a döntéssel, az OMV pedig későbbre ígért reagálást.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet