Áprilisban stagnált a hazai befektetési alapokban lévő tőke, nem változott március végéhez képest, de ez nem jelenti azt, hogy nem történt semmi a piacon. A befektetők 38 milliárd forintnyi tőkét vettek ki az alapokból, amit azonban teljes mértékben ellensúlyozott a 3144 milliárd forintnyi vagyon által termelt hozam. A hónap során a részvényalapok és a garantált alapok, valamint a zárt körben létrehozott konstrukciók tudtak növekedni, a többi kategóriában (pénzpiaci, kötvény, ingatlan, vegyes) a tőke csökkenését regisztrálták. Az utóbbi időben jobb és rosszabb hónapok váltakoztak a piacon, így az alapok össztőkéje most is a szeptember-októberi szintek között áll.
