BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizennyolcmilliárdért fejlesztene az új MAG-alap

2008. május 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan a napokban adja be a Macrogamma Alapkezelő egy új ingatlanfejlesztő-alap létrehozására irányuló kérelmét a PSZÁF-hoz - tudtuk meg a kevés számú független alapkezelő közé tartozó társaságtól. Nemcsak az alap terve van azonban kész, a felépítendő objektumok, sőt a leendő bérlők listája is összeállt, az objektumok kész állapotukban összesen majdnem 18 milliárd forintot érnek majd. A listán négycsillagos csopaki szálloda, orosházai és szombathelyi bevásárlóközpontok, gárdonyi szolgáltatóház-áruház-hivatali komplexum a nagyobb tételek, a kisebbek között kiskereskedelmi egységek (DM, Rossmann) találhatók.
Az alapkezelő azt tervezi, hogy az alap befektetőinek az ingatlanfejlesztés időszakában minimum 3 évre évi 15 százalékos hozamot garantál, később, a hasznosítás időszakában - már az egy évvel ezelőtt létrehozott MAG Ingatlanalapban - pedig minimum évi 11 százalékot. Az ingatlanfejlesztő-alap az elképzelések szerint tőkeáttétellel, vagyis az ingatlanok bekerülési értékének 50 százalékát kitevő hitellel dolgozik majd. A már működő, ingatlanforgalmazó MAG Ingatlanalap jelenleg főleg kiskereskedelmi ingatlanokat tartalmaz, elsősorban a Tesco, a Rossmann, a DM és a Penny Market egységeit.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet