BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EB felfüggesztette a Mol-OMV vizsgálatot

2008. május 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság felfüggesztette az OMV által kezdeményezett - a Mol esetleges felvásárlásának következményeit feltárni hivatott - vizsgálatot. A bizottság szóvivője elmondta, hogy a felfüggesztésre azért került sor, mert az egyik érintett fél részéről nem kapták meg időben a vizsgálathoz kért tájékoztatást. Amint ez megérkezik, a vizsgálat újraindul - közölte.
A Napi brüsszeli értesülései szerint a késedelmeskedő most az OMV volt. Az osztrák olajcég egyébként közleményben vette tudomásul a halasztást.
A korábbi állás szerint ennek a vizsgálatnak június 22-ig kellett volna valamilyen határozatban lezárulnia, erre most várhatóan új határidőt állapít meg a bizottság. Az EU március 6-án, az összefonódás-ellenőrzési rendelet értelmében indított részletes vizsgálatot az ügyben, miután az első piaci vizsgálatot követően megállapította, hogy a tervezett ügylet számos piacon versenyjogi aggályokat kelthet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet