BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra előveszik a Gardénia 2006-os évét

2008. április 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A győri Gardénia hétfői rendes éves közgyűlésén az alaptőke 53,7 százalékával szavazó részvényesek egyhangúlag elfogadták az összes napirendi pontot. A társaság tavalyi konszolidált, IFRS szerinti eredménye 405 millió forint lett, saját tőkéje pedig mindössze 54 millió forint volt év végén. Mivel a jegyzett tőke még 240 millió forint, megszavazták annak tizedére csökkentését (tavaly már volt egy ötödölés).
A május 26-ra összehívott, egy esetleges csőd- vagy felszámolási eljárással kapcsolatos döntésre is hivatott újabb, rendkívüli közgyűlés napirendjét a nehéz helyzetben levő társaság újabb napirendi ponttal egészítette ki. Eszerint újratárgyalják volt vezérigazgatójának és igazgatósági tagjának, Schmidt Istvánnak a 2006-os gazdasági évre szóló felmentvényét. (A felmentvény, illetve annak hiánya a tisztségviselők esetleges későbbi felelősségre vonása szempontjából lényeges jogi aktus.) A tőzsdei részvénytársaságok történetében felettébb ritka esemény előzménye, hogy a teljes vezetés egyszer a 2006-os évet lezáró, 2007. április végi közgyűlésen már megkapta a szokásos felmentvényt. Eme tavalyi közgyűlés napjával pedig Schmidt István (az akkori bejelentés szerint saját kezdeményezésére) távozott a társaságtól. A Gardénia legrosszabb éve volt a 2006-os, 429 millió forint konszolidált veszteségről adott számot.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet