Annak ellenére sem adja fel a Mol bekebelezésére irányuló tervét az OMV vezérigazgatója, hogy a magyar cég budapesti közgyűlése kedvezőtlen döntéseket hozott az osztrák konszern szempontjából - írta az MTI. Wolfgang Ruttenstorfer a schwechati olajfinomító üzembe helyezésének évfordulóján közölte, hogy tántorítatlanul kitart a Mol átvételére irányuló szándéka mellett. "Mindig is azt hangoztattuk, hogy a folyamat két-három évig is eltarthat" - mondta. Kijelentette azt is, hogy cégének nem áll szándékában eladni a Molban szerzett 20,26 százalékos részesedését.
