Az Új tulajdonosi program (ÚTP) tanácsa csütörtökön ismertette javaslatait Gyurcsány Ferenc kormányfővel, a testület 5-15 százalékos árfolyamkedvezményt, három-öt éves részletfizetési lehetőséget és öt éven túli tartás esetén árfolyamnyereségadó-mentességet javasol - mondta Daróczi Dávid kormányszóvivő az MTI-nek. A tanács azt is javasolja, hogy az ÚTP keretében megszerzett értékpapírok öröklése illetékmentes lehessen. A javaslatot a kabinet várhatóan két hét múlva, májusi első kormányülésén tárgyalja, az első tranzakciók 2009 első hónapjaiban indulhatnak. Májusig tovább folytatják az egyeztetést egyebek között a programba kerülő cégekről.
