BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árfolyamkedvezményt javasolnak a tulajdonosi programhoz

2008. április 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Új tulajdonosi program (ÚTP) tanácsa csütörtökön ismertette javaslatait Gyurcsány Ferenc kormányfővel, a testület 5-15 százalékos árfolyamkedvezményt, három-öt éves részletfizetési lehetőséget és öt éven túli tartás esetén árfolyamnyereségadó-mentességet javasol - mondta Daróczi Dávid kormányszóvivő az MTI-nek. A tanács azt is javasolja, hogy az ÚTP keretében megszerzett értékpapírok öröklése illetékmentes lehessen. A javaslatot a kabinet várhatóan két hét múlva, májusi első kormányülésén tárgyalja, az első tranzakciók 2009 első hónapjaiban indulhatnak. Májusig tovább folytatják az egyeztetést egyebek között a programba kerülő cégekről.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet