- A Mol tegnapi közgyűlésén egy-két kisebb jelentőségű alapszabály-módosításon túl gyakorlatilag semmilyen, az igazgatóságétól eltérő álláspontot nem sikerült érvényesíteniük. Elfogadják a közgyűlési határozatokat, vagy - ahogy azt sokan várják - perben támadják meg azokat?
- Véleményünk szerint a közgyűlésen a Mol menedzsmentje elmulasztotta a lehetőséget arra, hogy végre megteremtse a transzparenciát a részvényesek számára. A közgyűlés ködös volt, a részvényesek számára továbbra sem lehet tiszta a társaság igazi tulajdonosi szerkezete, és az igazgatóság csak annak adta tanúbizonyságát, hogy a részvényesek érdekeivel ellentétesen cselekszik. Ezért is szavaztunk nemmel vagy tartózkodtunk a szavazások alkalmával. A per indítása egy lehetőség, amellyel a közgyűlés értékelése után lehet, hogy élni fogunk, de erről még nem határoztunk. Ha lesz ilyen döntés, arról tájékoztatást adunk.
- Milyen lépések várhatók most az OMV-tŐl a közgyűlést követően?
- Mindenképpen megvárjuk, hogy az uniós hivatalok milyen döntésekre jutnak. Szerintünk sem a "lex Mol", sem a még mindig létező és a magyar állam kezében levő aranyrészvény nem fogja elnyerni a tetszésüket, de azt gondoljuk, hogy a Mol által megfogalmazott versenyjogi aggályok sem fogják megállni a helyüket.
- Most, hogy a közgyűlési döntéssel a Mol akár alaptőkéjének 25 százalékáig is vásárolhat saját részvényeket, megnyílt a lehetőség arra, hogy akár az OMV kezében levő 20,2 százalékot is megvegye. Elképzelhető, hogy az OMV elfogadna egy kedvező ajánlatot?
- Erre akár kérdéssel is válaszolhatnék. Miért adnánk el a részvényeinket, hiszen mi mindenképp nyertes helyzetben vagyunk. Ha sikerül a feltételes ajánlatunkat elfogadtatnunk - ehhez kell a tízszázalékos szAvazati korlát eltörlése -, akkor nyertünk. Ha nem, akkor is jelentős tulajdonosi részesedést birtoklunk a Molban, amivel eddig is jól jártunk, nincs okunk eladni a részvényeket.
- Sokan erőteljesebb obstrukciót vártak az OMV-tŐl és azt, hogy több részvényest sikerül maga mögé állítani. Mennyire elégedett a közgyűlésen történtekkel?
- Véleményem szerint igazából egy tragédia történik, amiért a Mol-menedzsment a felelős. A közgyűlés határozatai megkérdőjelezhetőek de ez nem az OMV problémája, hanem sokkal inkább a Mol-menedzsmenté.
