BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegymilliárd forintnyi fogyott a tizenegy százalékosból

2008. április 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A háromnapos jegyzési időszak alatt a maximális 11 milliárd forintos mennyiséget értékesítette az FHB új kereskedelmi banki kötvényéből, az FK11NF01-ből, amelynek hozama a fix kibocsátási áron elérte az évi 11 százalékot. (A papírról legutóbb egy helyen tévesen írtuk, hogy jelzáloglevél, az utóbbi az ingatlanfedezet miatt lényegesen alacsonyabb kockázatú terméknek számít.) A pénzintézet nem tette közzé a túljegyzés mértékét, de feltehetően túljegyezték a kötvényt, ugyanis a szűkszavú közlemény kitér arra, hogy az allokáció (elosztás) alapelve a jegyzésarányos módszer.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet