BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Molt és OTP-t is tart az Univerzum III.

2008. április 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április 22. és május 30. között jegyezhető a Raiffeisen-csoportnál az Univerzum III. nevű tőke- és hozamvédett (régebbi nevén garantált) befektetési alap, amely újszerű módon lépcsőzetesen emelkedő hozamot ígér. A hároméves sorozat teljesítménye egy 20 elemű nemzetközi részvénykosár tagjainak áralakulásától függ majd - közöttük két magyar, az OTP és a Mol is megtalálható -, a kosár földrészenként és szektoronként is változatosan áll össze. Az alap már az első fél év eltelte után kifizet fix 5 százalék hozamot, ezután a második és a harmadik év végén fizet legközelebb.
Mindkét utóbbi esetben attól függ a kifizetés nagysága, hogy hány részvény árfolyama emelkedik majd és mennyié nem. Ha a dráguló papírok száma négynél kevesebb, akkor a hozam nulla. Ha négy, akkor 1 százalék, ha öt, akkor 2 százalék jár, és így tovább. Amennyiben mind a húsz részvény jegyzése emelkedik, akkor 17 százalékot kap a tulajdonos. Így az alap maximális hozama 5+17+17, azaz 39 százalék lehet, ez a bankcsoport szerint évi 12,85 százalék. Az eredményt azonban még a részesedési rátával is meg kell majd szorozni, amelynek értékét később teszik közzé (annyit tudni, hogy 50 és 150 százalék között lehet).
Az alap nyílt végű, azaz a 2011. június 13-ig tartó futamidő vége előtt is visszaváltható, ez azonban nem olcsó, a bank kondíciós listája szerint 5 százalékos jutalék terheli. (Ez a tétel más pénzintézetek esetében is hasonlóan magas a nyílt végű garantált vagy tőkevédett alapok visszaváltásakor.) Az új befektetők beszállását láthatóan nem támogatják, nekik ugyanis 10 százalékot kellene kifizetniük.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet