BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évi 11 százalékos hozamú kötvény az FHB-nál

2008. április 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három napig, múlt péntektől holnap délig lehet jegyezni az FHB legújabb nyilvános jelzálogleveléből, amelynek kamata évi 10,5 százalék, azaz fix 1050 forint minden egyes 10 ezer forintos értékpapírra. A 2011. május 6-án lejáró kötvények jegyzési ára 9836 forint és 75 fillér darabonként, amihez számításaink szerint 11,01 százalékos hozam (EHM) tartozik, ha április 22-én fizet az ügyfél (aki pedig a teljesítési napon, május 6-án utalhat, annál 11,17 százalék). Ez a pénteki, évi 9,18 százalékos hároméves állampapír-piaci referenciahozamhoz képest figyelemre méltó hozamfelárat tartalmaz.
A pénzintézet az utóbbi időben meglehetősen aktív volt a hazai kötvénypiacon.
Április közepén visszavásárolt és bevont 207 millió forintnyi, 2009-ben lejáró forintkötvényt (az FJ09NV01 jelzésű sorozatból), majd egymillió euró értékben zárt körben bocsátott ki egy hasonló lejáratú sorozatot. Nyilvános kibocsátást utoljára április 8-án rendezett, akkor a 2011. február 14-ei lejáratú sorozat 10,67, a 2010. április 14-ei pedig 10,80 százalékos éves átlaghozammal kelt el, összesen mintegy 8 milliárd forint értékben.
A jelzálogbanknál egyébként március végén 643 milliárd forintnyi, még nem törlesztett kötvényre 962 milliárdnyi fedezet jutott. A Moody's április elején Aa2-ről Aa3-ra rontotta kötvényeinek besorolását, ezzel csaknem egy időben a hazai pénzintézet önkéntes vállalást tett arra, hogy jelzáloglevelei fedezetét az előírások szerinti szint felett tartja, mindaddig, amíg a Moody's nem értesíti arról, hogy az Aa3 minősítés már e pluszfedezet nélkül is fenntartható. Hasonló önkéntes szigorítást léptetett életbe likviditásának számítása terén is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet