Két tőzsdeindex teljesítményétől függő kamatozású kötvényt kínál a Citibank egy érdekes konstrukcióban: ha mindkét mutató emelkedik, akkor a forintkötvények után 18 százalékos kamat jár, ha azonban valamelyik index esik, úgy az adott évre nem jár kamat. A két index a CECE közép- és kelet-európai régióra szakosodott (cseh, lengyel és magyar részvényeket tartalmazó, a bécsi tőzsde által számított) mutató és a Londonban forgó leglikvidebb orosz részvényeket ábrázoló RDX EUR index. A jegyzés április 29-ig tart. A papír kibocsátója a Lehman Brothers egyik leányvállalata, futamidejük viszonylag hosszú, négy év. A kötvényeknek két sorozata van, egy 300 ezer forintos névértékű és egy ezereurós névértékű. (A minimálisan vásárolható összeg azonban másfél millió forint, illetve 10 ezer euró.)
Az éves esedékességű kamat számítása viszonylag egyszerű. Minden olyan év után, amikor mind az RDX, mind a CECE index a kezdő szintje fölött van, a befektetők az euróban denominált kötvények után a névérték 9,5 százalékát, a forintban denominált kötvények után pedig 18 százalékát fogják kapni. Más esetben a befektetők nem kapnak kamatot az adott évre. A forgalmazó bank 1,2-1,7 százalék közötti jutalékot számol fel a papírok eladásánál. (Valamint további összeget, ha valaki lejárat előtt adná el papírját.)
