Úgy tűnik, nem kedvetlenítette el az OMV-t, hogy a Mol igazgatósága nem volt hajlandó felvenni az április 23-ai közgyűlésre az általa kezdeményezett napirendi pontok többségét. Az osztrák olajcég tegnap a honlapján is megjelentette azt a levelet, amelyet a Mol igazgatóságához címzett. Ebből kiderül, hogy a Mol vitatott sajátrészvény-megállapodásai szövegének megismeréséről nem mondtak le, és arról sem, hogy amennyiben lehetséges, a nyilvánossággal is megismertessék azokat. Felvilágosítást várnak arról is, hogy a megállapodásokkal kapcsolatos kockázatokat és adózási következményeket ki viseli, azok hogyan terhelik a Molt, illetve arra is kíváncsiak, hogy e megállapodások a szavazati jogokkal kapcsolatban milyen rendelkezéseket tartalmaznak.
A feltett kérdésekből látszik, hogy a Mol igazgatóságának szinte bizonyosan nem lesz könnyű dolga a várhatóan a korábbiaknál jóval eseménydúsabb közgyűlésen. Az OMV, úgy tűnik, minden lehetőséget megragad, amit egy kisebbségi tulajdonosnak nyújt a törvény, hogy minél jobban megnehezítse a Mol-vezetés helyzetét. Szakértők azonban egyelőre mégsem látnak nagy esélyt a siker - azaz hogy többségbe kerülhessen a magyar olajcégben - ily módon való elérésére, az esetleges fordulatot, ha lesz ilyen, inkább az Európai Bizottságtól várják.
A közgyűléssel kapcsolatban az Institutional Shareholder Services, az intézményi befektetők egyik vezető tanácsadója azt a véleményét tette közzé, hogy a részvényesek ne támogassák a Mol-menedzsmentet a közgyűlésen a szavazások során. Sőt azt is, hogy se Hernádi Zsoltot, se Mosonyi Györgyöt ne válasszák be az igazgatóságba.
