BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fizet osztalékot az FHB

2008. április 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közgyűlési előterjesztések szerint nem fizet osztalékot a 2007-es év után az FHB Jelzálogbank. A társaság 2006 után 32, 2005 után 28, 2004 után pedig 20 forintot fizetett ki minden egyes 100 forintos névértékű részvényre. A cég tavalyi adózott eredménye 4,56 milliárd forint, ám tőkére nyilvánvalóan szüksége van, nemrég például önként növelte a jelzáloglevelei mögött levő fedezet mértékét, hogy a nemzetközi hitelminősítő intézeteknél megőrizhesse minősítését.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet