BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már majdnem elfogyott a Gardénia

2008. április 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A győri Gardénia Csipkefüggönygyár közgyűlési előterjesztései a februári gyorsjelentésnél is szomorúbb képet festenek a társaság helyzetéről. A veszteség ugyan jóval elmarad a 2006-os 429 millió forinttól, de lassan nem marad mit elveszíteni. Ráadásul míg a tavalyi éves gyorsjelentésben konszolidáltan még 157 millió forintos mínusz szerepelt, a közgyűlési előterjesztés 205 millió forintot említ. Ennek megfelelően számításaink szerint a cégcsoport saját tőkéje mintegy 46 millió forintra eshetett vissza. (A nem konszolidált veszteség még magasabb, 259 millió forint.)
A közgyűlés napirendjén emiatt a törvényi előírások értelmében alaptőke-leszállítás szerepel, az eddigi 100 forintos papírok névértéke 10 forintra változik, így az új alaptőke mindössze 24 millió forint lesz. A részvényenkénti vagyon így valószínűleg nem több 20 forintnál. Pénteken a részvény a tőzsdén bő 9 százalékkal esett és 68 forinton zárt.
A Gardénia árbevétele tavaly az exportpiacokon több mint 50 százalékkal, a hazai piacon pedig 32 százalékkal csökkent. A cég eladta egy nagyobb ingatlanát, ugyanakkor a gyorsjelentés szerint az igazgatóság folyamatosan keresi a lehetőséget a "komoly pénzügyi problémák" megoldására, és szakmai, illetve pénzügyi befektetőket keres.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet