BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Örömmel fogadta a piac az econet opciós programját

Meglepő hevességgel reagált a piac az econet tervezett menedzsmentösztönző programjának közzétételére, a cég részvényei tegnap

2008. április 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

15 százalékkal drágultak. Pedig nem ez az egyetlen ilyen opciós terv, ám a többit a befektetők nem fogadták ekkora lelkesedéssel.
Közzétette rég beharangozott menedzsmentösztönző programjának részleteit az econet, amire a részvény 15 százalékos drágulással reagált. Pedig a cég nem találta fel a spanyolviaszt, csak a tőzsdei társaságok - és a befektetők - körében mostanában egyre népszerűbb ösztönzésfajtát formálta az econet fazonjára. A program lényege, hogy a részvényárfolyam emelkedésében teszi érdekeltté a kedvezményezetteket több módon is: egyrészt az árfolyam-emelkedéssel nő az opciós program keretében lehívható részvényeken elérhető haszon, másrészt amint a tőzsdei kurzus elér bizonyos szinteket, nő a lehívható papírok mennyisége is. (Hasonló rendszerben motiválja vezetőit a Rába, az Állami Nyomda és a Synergon.)
Az econet esetében ez konkrétan azt jelenti, hogy a kedvezményezettek akkor lesznek jogosultak az idei évre jutó részvénymennyiség felének lehívására, ha az egyhavi tőzsdei átlagár eléri a 211 forintot. További 25 százalékot 250 forint után, az utolsó negyedet pedig 300 forint átlépése után hívhatják le. A következő években ezek a szintek az előző naptári év börzei átlagárához képest 10, 20 és 30 százalékra helyezkednek majd el. A 2012-ig tartó program keretében (az alaptőkéhez viszonyítva) évi 3+2 százaléknyi részvényt osztanak ki, az előbbi mennyiséggel az econet-igazgatóság tagjait, az utóbbival a leányvállalatok vezetőit ösztönzik majd. A szükséges részvénymennyiséget sajátrészvény-vásárlással teremtené elő a cég.
Az opciós időszak a megnyílástól követő két naptári évig tart, a jogosultak ezen időszak alatt hívhatják le a részvényeket, amelyek 80 százalékára egyéves elidegenítési tilalmat kell vállalniuk. A lehívási ár alapesetben a megelőző egy hónap tőzsdei átlagára, ám amennyiben a társaság teljesít bizonyos feltételek közül kettőt (20 százalékos adózotteredmény-növekedés, 10 százalékos árbevétel-növekedés, 25 százalék alatti eladósodottság), akkor a jogosultaknak csak a vételár 90 százalékát kell kifizetniük.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet