Az Erste Garantált Kötvény nevet kapta a hasonló nevű osztrák bank által kibocsátott új értékpapír, ami nem túl kifejező, hiszen a kötvények és kamatuk kifizetéséért kibocsátójuk mindenképpen felel, azaz definíciószerűen garantálja azt. A papírral kapcsolatban a pénzintézet kiemeli, hogy legalább 21 százalékos (évi 6,56) hozam érhető el vele, és az eurózóna harminc gondosan kiválasztott, legnagyobb osztalékhozamot fizető vállalatának részvényei vannak a befektetés mögött.
Így lejáratkor vagy a névérték 121 százaléka, vagy 100 százalék plusz a Dow Jones EuroStoxx Select Dividend 30 index átlagos növekedésének 75 százaléka jár, attól függően, hogy melyik a nagyobb. Az eurózóna legnagyobb osztalékhozamú részvényei közül azok kerülnek ebbe az indexbe, amelyeknek öt évre visszatekintve növekedett az egy részvényre jutó osztalékuk, illetve az egy részvényre jutó osztalék nem több mint 60 százaléka az egy részvényre jutó nyereségnek. A kötvény 2011. május 13-án jár le, így futamideje a jegyzési időszak miatt valójában valamivel több mint három év. Névértéke 250 ezer forint. A jegyzés március 20-ától május 9-éig tart. A csoportnál április 4-én fejeződtek be az Erste telekomkötvény jegyzése.
