A nemrég tartott közgyűlés döntése értelmében az eddiginél lényegesen nagyobb, mintegy 2-2,5-szeres büdzsével működik majd a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) - jelentette be a szervezet új elnöke, Szalai Sándor. A szervezet ezentúl sokkal hatékonyabb és látványosabb marketingmunkát, lobbitevékenységet, szakmai munkát szeretne végezni, és átalakította szervezetét is. Az eddigi szűk körű elnökség és számos szakmai bizottság helyét egy nagyobb létszámú elnökség veszi át, a bizottságokból pedig egyedül az etikai marad meg, amelynek viszont továbbra is komoly szerepet szánnak.
A szervezet konkrét céljai - a teljesség igénye nélkül -, hogy az alapok indítása rugalmasabbá váljon, liberálisabbak legyenek a befektetési szabályok s így könnyebben tudjanak innovációkat bevezetni. Nagyon fontosnak tartanák a hosszú távú befektetési számla létrehozását, illetve az egyes megtakarítási formák versenysemleges adóztatását. (Jelenleg a biztosítások például versenyelőnyt élveznek.) Folyamatban van egy törvényalkotási munka is, amelynek során a befektetési alapokkal kapcsolatos szabályozást a tőkepiaci törvényből egy külön jogszabályba szerveznék ki, ettől is nagyobb mozgásteret remélnek a termékek alakításában. Szeretnének konkrét lépéseket tenni, hangsúlyos munkát kezdeni annak érdekében is, hogy Budapest egyszer európai regionális pénzügyi szolgáltató központtá válhasson.
