Az idei tőkepiaci vérengzés természetesen a hazai befektetési alapokat sem hagyta érintetlenül, a 240 alapból 155 veszteséges volt az első negyedévben a Bamosz adatbázisa szerint. A részvényalapok, sőt a jelentősebb mennyiségben részvényeket tartó kiegyensúlyozott vegyes alapok közül egyetlen egynek sem sikerült pozitív hozamot felmutatnia, a kötvényalapok között akadt egy pár, de ott sem sok. A nyereséges tartományban elsősorban a minimális kockázatú pénzpiaci és likviditási alapok, ingatlanalapok maradtak, illetve a garantált alapok egy része. (Lásd táblázatunkat a 14. oldalon.)
A legnagyobb, 20-22 százalék körüli bukást ázsiai piacokon mozgó alapok szenvedték el, a lista pozitív végén pedig nyersanyagalapot, garantált alapot és néhány származtatott alapot találunk, utóbbiak feltehetően shortoltak is.
