BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az alapoknak is pocsék negyedévük volt

2008. április 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei tőkepiaci vérengzés természetesen a hazai befektetési alapokat sem hagyta érintetlenül, a 240 alapból 155 veszteséges volt az első negyedévben a Bamosz adatbázisa szerint. A részvényalapok, sőt a jelentősebb mennyiségben részvényeket tartó kiegyensúlyozott vegyes alapok közül egyetlen egynek sem sikerült pozitív hozamot felmutatnia, a kötvényalapok között akadt egy pár, de ott sem sok. A nyereséges tartományban elsősorban a minimális kockázatú pénzpiaci és likviditási alapok, ingatlanalapok maradtak, illetve a garantált alapok egy része. (Lásd táblázatunkat a 14. oldalon.)
A legnagyobb, 20-22 százalék körüli bukást ázsiai piacokon mozgó alapok szenvedték el, a lista pozitív végén pedig nyersanyagalapot, garantált alapot és néhány származtatott alapot találunk, utóbbiak feltehetően shortoltak is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet