BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra pályázhatnak a tőzsdére készülő vállalkozások

2008. április 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és a Budapesti Értéktőzsde folytatja 2005-ben elindított közös programját, és újra pályázatot hirdet a tőzsdei bevezetés ösztönzésére - írja az intézmények közleménye. A minisztérium erre 100 millió forintnyi keretösszeget különített el, de amennyiben szükséges, ezt más forrásból kiegészítheti. A támogatásra olyan, az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában székhellyel rendelkező társaságok pályázhatnak, amelyek előzőleg csatlakoztak a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához.
A támogatás végleges juttatást jelent, amelynek mértéke a tőzsdei bevezetés igazolt költségeinek 50 százaléka, de maximum 25 millió forint. Feltétel, hogy a részvényeket 2009. május 3-áig ténylegesen bevezessék, és a társaságok vállalják, hogy ezt követően legalább két évig parketten is maradnak. A pályázatokat április 1. és október 17. között folyamatosan bírálják el. Archívumunk szerint eddig a tőzsdén lévő cégek közül az Állami Nyomda, a Bookline, a TVNetwork, az RFV és az Orco kapott támogatást (a korábban pályázó Genex meggondolta magát). Az Econet és a Pannergy ősszel leányvállalataira (Externet, illetve Pannunion) nyert pályázatot - ebben a körben van az EETEK Holding nevű cég is -, nekik elvileg május végéig kellene bevezetniük papírjaikat. Úgy tűnik, ha nem sikerül, akkor sincs minden veszve, mert az új pályázat rugalmas elbírálása miatt az ez évi keretből is kaphatnak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet