A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és a Budapesti Értéktőzsde folytatja 2005-ben elindított közös programját, és újra pályázatot hirdet a tőzsdei bevezetés ösztönzésére - írja az intézmények közleménye. A minisztérium erre 100 millió forintnyi keretösszeget különített el, de amennyiben szükséges, ezt más forrásból kiegészítheti. A támogatásra olyan, az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában székhellyel rendelkező társaságok pályázhatnak, amelyek előzőleg csatlakoztak a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához.
A támogatás végleges juttatást jelent, amelynek mértéke a tőzsdei bevezetés igazolt költségeinek 50 százaléka, de maximum 25 millió forint. Feltétel, hogy a részvényeket 2009. május 3-áig ténylegesen bevezessék, és a társaságok vállalják, hogy ezt követően legalább két évig parketten is maradnak. A pályázatokat április 1. és október 17. között folyamatosan bírálják el. Archívumunk szerint eddig a tőzsdén lévő cégek közül az Állami Nyomda, a Bookline, a TVNetwork, az RFV és az Orco kapott támogatást (a korábban pályázó Genex meggondolta magát). Az Econet és a Pannergy ősszel leányvállalataira (Externet, illetve Pannunion) nyert pályázatot - ebben a körben van az EETEK Holding nevű cég is -, nekik elvileg május végéig kellene bevezetniük papírjaikat. Úgy tűnik, ha nem sikerül, akkor sincs minden veszve, mert az új pályázat rugalmas elbírálása miatt az ez évi keretből is kaphatnak.
