BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére vinné nyílt végű alapját a Macrogamma

2008. március 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lehet, hogy az első, a BÉT-re menő nyílt végű alap a Macrogamma Alapkezelő Mag nevű ingatlanforgalmazó alapja lesz, az alapkezelő céljai között legalábbis szerepel a bevezetés, amitől az információáramlás gyorsulását, a befektetői bizalom növekedését, a közkézhányad emelkedését várják, bár jelentős forgalomra nyilván nem lehet számítani. (Ezenkívül ettől az évtől, mivel a tőzsdei befektetési jegyeknél az esetleges árfolyamveszteség összevezethető az árfolyamnyereséggel, a bevezetés adózási előnyt is nyújt.) A tőzsdére vitel ráadásul ma már viszonylag alacsony költséget, és az amúgy is betartandó előírásokon felül csak minimális adminisztratív többletterhet jelent - tudtuk meg a társaságtól.
A pontosan egy éve létrehozott, 2,3 milliárd forintos vagyonú alap portfóliója két nagyobb bevásárlóközpontot és számos kiskereskedelmi egységet tartalmaz (Tesco, Rossmann, DM). Hozama az első év során 10,59 százalék volt. Az alapkezelő a közeljövőben újabb, valószínűleg nyilvános alapot is létrehozna, ötmilliárd forint körüli tőkével, amely azonban már ingatlanfejlesztő típusú lenne. Az ebbe tervezett projektek zöldmezős ingatlanfejlesztések, így általa a befektetők - nagyobb kockázat mellett - a magasabb fejlesztői hozamokra számíthatnak. (A jelenleg piacon levő konstrukciók nagy többsége ingatlanforgalmazó, amelyekre szigorúbb befektetési szabályok vonatkoznak.)
A dolog jóval több, mint terv, a cég már a konkrét beruházásokon dolgozik, főleg vidéki kereskedelmi egységek és bankfiókok szerepelnek a listán. Érdekesség, hogy az alapra hozamgaranciát is adnának, amelynek nagysága három éven keresztül évi 15 százalék körül lenne - tudtuk meg.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet