Tegnap este az Országgyűlés 191:148 arányban elfogadta a határozati javaslatot az új tulajdonosi programról. A határozat szövege értelmében "a polgárosodás ösztönzése érdekében az Országgyűlés felkéri a kormányt, hogy 2008. április 30-ig dolgozzon ki részletes programot az állami tulajdon egyes elemeinek magántulajdonba adására". A határozat ezen túl csak olyan alapelveket fogalmaz meg, mint például széleskörűség, esélyegyenlőség, átláthatóság - a konkrétumokat a kormány hatáskörébe utalja.
