BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előkészítették a varsói tőzsde magánosítását

2008. március 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel pénzügyminisztérium elvégezte az utolsó simításokat a varsói tőzsde privatizálásával kapcsolatos terveken, az év második felében megkezdődhet a magánosítás - írta az MTI. A lengyel pénzügyminisztérium a részvények 48 százalékát tervezi eladni, 29 százalékot belföldi intézményi befektetőknek, 19 százalékot kisbefektetőknek. A privatizációból 860 millió zloty (63 milliárd forint) bevételre számítanak. A varsói tőzsde privatizálásával a hírügynökség szerint újabb lendületet kaphat a kelet-európai tőzsdeszövetség is, amelynek alapjait a bécsi és a budapesti tőzsde 2004-ben megkötött együttműködése vetette meg azzal, hogy a bécsi tőzsde 14 százalékot szerzett a BÉT-ben. Akkoriban a két tőzsde vezetője azt is felvetette, hogy alkalomadtán részt vennének a varsói értéktőzsde privatizációjában.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet