A lengyel pénzügyminisztérium elvégezte az utolsó simításokat a varsói tőzsde privatizálásával kapcsolatos terveken, az év második felében megkezdődhet a magánosítás - írta az MTI. A lengyel pénzügyminisztérium a részvények 48 százalékát tervezi eladni, 29 százalékot belföldi intézményi befektetőknek, 19 százalékot kisbefektetőknek. A privatizációból 860 millió zloty (63 milliárd forint) bevételre számítanak. A varsói tőzsde privatizálásával a hírügynökség szerint újabb lendületet kaphat a kelet-európai tőzsdeszövetség is, amelynek alapjait a bécsi és a budapesti tőzsde 2004-ben megkötött együttműködése vetette meg azzal, hogy a bécsi tőzsde 14 százalékot szerzett a BÉT-ben. Akkoriban a két tőzsde vezetője azt is felvetette, hogy alkalomadtán részt vennének a varsói értéktőzsde privatizációjában.
