BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felhúzta a tőzsdéket a Fed-csomag

2008. március 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kora délutánig csendben zajlottak az események a nyugat-európai részvénypiacokon, majd a Fed likviditásbővítő csomagjának bejelentésére felhőtlen optimizmus lett úrrá a börzéken. A Fed egyrészt 200 milliárd dollárnyi állampapírt ad kölcsön a bankoknak, másrészt egy időben kibővíti két európai jegybankkal korábban kötött swap-megállapodását, továbbá a legnagyobb európai jegybankok is jelentős hiteleket biztosítanak a pénzügyi szektornak. A hírek megnyugtatták a befektetőket, a bankpapírok kurzusa jelentősen erősödött. A kora délutáni meredek emelkedést zárás előtt némi korrekció követte, a CAC 1,3 a DAX 1,2 míg az FTSE-100 1,0 százalékos többletet mutatott nap végén.
A tengerentúlon ugyancsak kitörő örömmel fogadták a befektetők a híreket, a Dow és a Nasdaq is kétszázalékos többletet mutatott a kereskedés elején. Később némileg alábbhagyott a lelkesedés, lapzártánkkor 1,3 százalékos pluszt mutattak az indexek. A befektetők elsősorban a pénzügyi szektor papírjait vásárolták, a Citigroup több mint négy-, a JPMorgan három-, a Bank of America kétszázalékos nyereséget produkált. Az elmúlt fél évben töredékükre zuhanó jelzálogbankok is drágultak, a Fannie Mae és a Freddie Mac három, míg a Countrywide Financial tíz százalékkal értékelődött föl. Ugyancsak szépen teljesítettek a nyersanyagszektor képviselői, miután mind a fémárak, mind a nyersolaj jegyzése emelkedett. Az olajszektor legjelentősebb szereplője, az Exxon 2,5 százalékkal erősödött, miközben a világ második rézkitermelője, a Freeport-McMoRan Copper & Gold jegyzése 3,5 százalékkal javult a kereskedés első felében. A kevés gyengülő részvény egyike volt a Texas Instruments, miután a társaság csökkentette az idei évre vonatkozó árbevétel-előrejelzését.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet