BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényre is került pénz februárban

2008. március 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A januári visszaesés után az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt alapok összvagyona februárban 1,3 százalékkal nőtt, ezzel a hónap végén új rekordot ért el, 3203 milliárd forintot tett ki - írja a szervezet jelentése. Csaknem 35 milliárd forintnyi friss tőke áramlott be a piacra. Ez jórészt a minimális kockázatú likviditási alapoknak köszönhető (plusz 5,8 százalék), a kötvényekre koncentráló konstrukciók vagyona ugyanis csaknem 6 százalékkal esett vissza.
A részvényalapok is növekedtek, részben befektetéseik árfolyamának emelkedése miatt, de közel 8 milliárd forintnyi új nettó tőke is érkezett a hónap során. Az általában 50 százalék körüli részvényaránnyal dolgozó vegyes alapokból viszont majdnem pontosan ennyi pénzt kivontak, így a részvények iránti lelkesedés túlzott növekedéséről nem beszélhetünk. Az ingatlanalapok hozták szokott formájukat, 1,5 százalékkal nőtt a náluk kezelt tőke értéke.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet