BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis hír lett a rémhírből

2008. március 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken reggel a másodlagos állampapírpiacon kereskedők szerint ismét eltűntek a vevők, az irányadó állampapírhozamok még kora délután is jelentős emelkedést mutattak. A tízéves futamidőnél nőtt a legnagyobb mértékben, 70 bázisponttal a referenciahozam, amire évek óta nem volt példa. A déli órákban még rémhírnek minősítette a Pénzügyminisztérium szóvivője az MTI megkeresésére azt a piaci információt, hogy válságtanácskozásra ültek volna össze a Pénzügyminisztérium, a jegybank és az ÁKK képviselői a másodlagos állampapír-piaci fejlemények miatt, és hasonlóan nyilatkozott az MNB is.
Pár órával később változott a kommunikáció, "a szakemberek foglalkoznak a helyzettel" - mondta Veres János pénzügyminiszter. "A piacok elemzése zajlik. Folyik az egyeztetés ez ügyben az érintett szereplők - a Pénzügyminisztérium, a jegybank és az ÁKK - között" - tette hozzá. "Nincs tudomásom arról, hogy központi intézkedés készülne az állampapírpiacon" - válaszolta a miniszter a hírügynökség kérdésére.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet