Péntek délelőtt a csütörtök esti 264 forintos szintről 266 forint fölé emelkedett az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, majd késő délután - amint a nemzetközi tőkepiacokon javult a befektetők hangulata - 264,50 forinton állt. Az ING Bank üzletkötője szerint tovább is gyengülhet a forint, de a fő gond az, hogy az állampapírpiacról eltűntek a vevők, miközben a hozamok drasztikusan emelkedtek. Az éven belüli futamidőknél 34-49 bázisponttal nőttek a referenciahozamok, éven túl pedig 60 bázispont feletti volt az elmozdulás csütörtökhöz képest. Ezzel a hároméves referenciaátlag már 9,82 százalékon állt, a legtöbb mutató 9 százalék fölé került.
A szakember szerint a piacnak lassan külső segítségre lesz szüksége, de egy kamatemelés olaj lenne a tűzre, az intervenció pedig kétélű fegyver, ezért igen nehéz dolga van most az MNB-nek és az ÁKK-nak. Az euró/dollár a vártnál gyengébb munkaerő-piaci adatok nyomán 1,5440 fölé emelkedett, később viszont 1,5340-ig korrigált, így az amerikai deviza forintban 172,40 forinton állt késő délután, szemben a csütörtöki 172,10 forinttal.
