Jókorát zuhantak pénteken a tengerentúli részvényindexek, miután ismét a gazdaság lassulásáról árulkodó adatok láttak napvilágot. A Dow és a Nasdaq február eleje óta nem látott forgalom mellett 2,5 százalékkal zuhant. Ezzel a teljesítménnyel a világ legnagyobb gazdaságának részvénypiaca november óta már a negyedik mínuszos hónapot produkálta. A pesszimista hangulatot csak tetézte a UBS azzal a bejelentésével, miszerint a másodlagos jelzálogpiac összeomlása miatt a pénzügyi szektorban jelentkező veszteség akár a 600 milliárd dollárt is meghaladhatja. Több mint hatszázalékos mínuszban zárta a napot az AIG, miután a biztosító katasztrofális negyedéves jelentést közölt. A pénzügyi szektor élen állt a lejtmenetben, a Citigroup 5,2, a Goldman Sachs pedig 4,0 százalékkal zuhant. Az elmúlt hetekben jól szereplő olajszektorban is az eladók voltak többségben azt követően, hogy az olaj árfolyama ingadozott: az Exxon és a Chevron is több mint két százalékkal lett olcsóbb.
Európában is esésről szólt a nap, a befektetők az öreg kontinensen is elsősorban a pénzügyi cégeket ütötték. Az HBOS és az Allianz szerepelt a leggyengébben, de szektortársaiknak sem volt okuk ünneplésre. Az amerikai Dell pénzügyi jelentése a vártnál rosszabb eredményt hozott, ami padlóra küldte a technológiai szektor szereplőit: a kedvezőtlen eredmény a személyi számítógépek gyártásához elengedhetetlen mikrochipek gyártóit és tervezőit is megviselte, az STMicroelectronics és az ARM Holdings árfolyama is csökkent a nap folyamán. A Swiss Reinsurance jegyzése ugyanakkor jelentősen emelkedett, miután a világ legnagyobb viszontbiztosítója a várakozásoknál jobb negyedik negyedéves eredményről adott számot..
