Magyarországon is megkezdődhet a bolgár levában jegyzett DSK Growth befektetési alap forgalmazása, miután a PSZÁF áldását adta rá. Amint az OTP-csoportnál megtudtuk, a bolgár leányvállalat, a DSK Bank alapkezelőjénél kezelt alapot itthon a hálózati forgalomban kínálják majd, várhatóan április-májustól. Kisbefektetők is vásárolhatják, a többi részvényalappal megegyező feltételekkel (például 400 és 1200 forintos vételi és visszaváltási jutalék, illetve internetes megbízás esetén ennek a fele). Az alap kiegyensúlyozott vegyes alap, amelyben 60 százalék körüli a bolgár részvények aránya, a fennmaradó rész betétekben és vállalati kötvényekben van. Később azonban elképzelhető a portfólió bővítése más térségbeli országok papírjaival is. A viszonylag kicsi bolgár befektetésialap-piacon tavaly év végén a DSK Bank alapkezelője 15 százalékos részesedéssel piacvezető volt, és a DSK Growth volt a legnagyobb alap, 85 millió levás (mintegy 42,5 millió eurós) nettó eszközértékkel.
A bolgár piac az utóbbi években jól teljesített, az alap befektetési jegyei 2006 márciusa és 2007. december vége között 130 százalékkal értékelődtek fel - tudtuk meg. Persze azóta ott is volt visszaesés. Érdekesség, hogy mivel a bolgár piacon egyelőre ismeretlen - nálunk is csak pár éve van terjedőben -, hogy egy alapnak különböző befektetésijegy-sorozatai legyenek különböző devizanemekben, a DSK Growth papírjait nálunk is levában fogják jegyezni, amit a forgalmazó középárfolyamon vált majd át oda-vissza. (A bolgár deviza az euróhoz kötött, 1,957 leva egyenlő 1 euróval.)
