BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobban zsebükbe nyúlnak a hazai alapkezelők

2008. február 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban rendezett elnökségi alakuló üléssel más működési mechanizmusra tér át a Bamosz (Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége). Az eddigi ötfős elnökség helyét egy 18 fős testület veszi át, megszűnnek ugyanakkor azok a szakmai bizottságok (szabályozási, etikai stb.), amelyekhez mostanáig különböző konkrét feladatokat delegáltak. A jövőben az elnökségi tagokra továbbra is csak a legfontosabb esetekben támaszkodnának, nagyobb szerepet kap viszont a szervezet korábban kétfős titkársága, amelynek ezért létszáma is több fővel bővül (ebből egy főt február 1-jével fel is vettek). A Bamosz folyamatosan bővülő tevékenységi köre miatt nem szerették volna tovább növelni a tagokra eső terhet, ennek tudható be a titkárság bővítése.
Amint Nagy Zoltán eddigi elnöktől megtudtuk, a korábbi szisztémában az ötfős elnökséget egy összetett klaszterrendszer szerint választották meg. A tagokat nagyság (a kezelt vagyon) szerint öt csoportra osztották, és mindegyik választott egy tagot. Most viszont azok az alapkezelők és vagyonkezelők, amelyek készek emelt szintű tagdíjat fizetni, automatikusan delegálhatnak elnökségi tagot, a többiek pedig továbbra is közösen választhatnak. Sokan voltak azonban készek magasabb díjat fizetni, így lett viszonylag nagy létszámú a testület. (A szervezetnek jelenleg 24 társaság a tagja.)
Az elnöki tiszten kívül bevezetnek két alelnöki megbízatást is, erről a három pozícióról várhatóan a hónap végén döntenek. Nagy Zoltán más irányú szakmai elfoglaltságai miatt már biztosan nem vállalja az elnöki tisztet.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet