BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz részvényeket kínálnak a prémium ügyfeleknek

2008. január 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

K&H Prémium Oroszország néven új tőkevédett alapot indít a hasonló nevű bankcsoport, amelynek hozama az orosz részvények árfolyam-alakulásától függ majd. Érdekesség, bár már ősszel is alkalmazták ezt a módszert, nem az eredeti tőke egészét, hanem csak 95 százalékát védik a befektetési politika segítségével, ehhez adják hozzá a részvénypiactól függő pluszhozamot - ha van. Ez a plusz a Russian Depository dollárindex (RDXUSD) emelkedésének 70 százaléka lesz, az index a londoni értéktőzsdén szereplő leglikvidebb orosz részvények árfolyamváltozását mutatja. Ha például 50 százalékkal emelkedne az index, akkor 50x0,7+95, azaz a névérték 130 százaléka jár a futamidő végén, mert 70 százalékos az úgynevezett részesedési ráta.
A szóban forgó index egyébként tavaly erősen emelkedett, bár a többi fejlődő piachoz hasonlóan az utóbbi napokban-hetekben alaposan visszaesett. A befektetési jegyek jegyzése most kezdődött és február 8-áig tart, a minimálisan befektethető összeg egymillió forint, ami jelzi, hogy a terméket elsősorban a pénzesebb, "prémium" ügyfélkörnek szánják. A futamidő két év és bő két hónap, a tényleges kifizetés 2010. április 28-án kezdődik majd.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet