BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra ázsiai alapot indít az MKB

2008. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felerészben kínai, negyedrészt hongkongi és negyedrészt japán részvényektől függ majd az MKB Pagoda III. nevű garantált (tőkevédett) alap teljesítménye, melynek befektetési jegyeit január 21-étől február 29-éig kínálják (az irányadó indexek a FTSE/Xinhua China 25, a Hang Seng és a Nikkei 225 lesznek). A választást nyilván az motiválta, hogy az ázsiai piacok nagyon jól teljesítettek az utóbbi években, még az utóbbi hónapok visszaeséseivel együtt is.
A bankcsoport két korábbi, hasonló alapjának egy jegyre jutó nettó eszközértéke is jelentős növekedést ért el eddig.
A hároméves alapnak minimumhozama nincsen, ezért cserében viszont valószínűleg magasabb lesz a részesedési rátája, mint ha minimumot is ígérnének rá. A részesedési hányados - amellyel az indexek növekedését még megszorozzák a hozam számításakor - elvileg 50 és 200 százalék között bármi lehet, az alapkezelő eddigi alapjainál mindenesetre sikerült legalább a száz százalékot elérni. A mutatót később teszik közzé, az alap bejegyzése után legfeljebb 15 nappal, és az akkori árfolyamok is beleszólnak majd az alakulásába. Az alap - és a mostanában induló többi hasonló tőkevédett konstrukció - életében a jelenlegi változékony tőzsdei klímában különösen sok függ majd attól, hogy mikor indulnak, és akkor éppen hogyan állnak az árfolyamok a céltőzsdéken.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet