BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Privatizálják a varsói értéktőzsdét?

2008. január 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Legkorábban a második negyedévben megkezdik a varsói értéktőzsde privatizálását, részesedést adnak el intézményi befektetőknek és tervezik tőzsdei bevezetését is - írja az MTI-Eco. Michal Chyczewski lengyel kincstárügyi miniszterhelyettes azt mondta, hogy a varsói értéktőzsde mintegy 30 százalékát intézményi befektetőknek adják el, további 10-20 százalékát bevezetik a tőzsdére. Az illetékes szerint előrehaladott tárgyalások folynak az OMX skandináv tőzsdeüzemeltető kereskedési rendszerének átvételéről.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet