Legkorábban a második negyedévben megkezdik a varsói értéktőzsde privatizálását, részesedést adnak el intézményi befektetőknek és tervezik tőzsdei bevezetését is - írja az MTI-Eco. Michal Chyczewski lengyel kincstárügyi miniszterhelyettes azt mondta, hogy a varsói értéktőzsde mintegy 30 százalékát intézményi befektetőknek adják el, további 10-20 százalékát bevezetik a tőzsdére. Az illetékes szerint előrehaladott tárgyalások folynak az OMX skandináv tőzsdeüzemeltető kereskedési rendszerének átvételéről.
